Anasayfa Biz Kimiz? Haberler Basın Bülteni Yorum Yaz Fotoğraflar Pratik Bilgiler İletişim
 FOTOĞRAF ÜCRETSİZ, ÇAM
 FİDANI HEDİYE!
KÜRESEL ISINMAYA KARŞI!
Küresel ısınmaya karşı "Ayılar Haklı" kampanyamız sürüyor. Ayılar 27 Nisan-01 Mayıs 2011 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi EKODÜNYA FUARI'nda olacak. Siz de ayılarla fotoğraf çektirin, çam fidanı hediyenizi alın.
AYILAR OKULUNUZA GELSİN
Sizde Ayıları okulunuza davet ederek çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.
Davet için Tıklayınız
 
 
BASIN BÜLTENİ
 
Avrupa Birliği Hareketlilik Günü bülteni
21.09.2008
 
 

Avrupa Birliği Hareketlilik Gününe katılan Çevre Dostu Ayılar’dan mesaj var. “Buzullar Yoksa, Dünyamızda Yok!”

Ayılarla fotoğraf çektiren İzciler için, Canpa İzolasyon 211 fidan hediye etti.

 

Etkinlikte yaptığı konuşmada “Son yüz yılda bir trilyon varil petrol tüketildiğini, orman varlıklarının %15 azaldığına dikkat çeken, Canpa İletişim Direktörü Melike Özcan, tehlikenin büyüklüğüne işaret ederek ‘1970’ten bu yana eriyerek yok olan kutuplardaki buzul alanının Türkiye yüzölçümünün iki katına eşit olduğunu’ belirterek ‘küresel iklim değişikliğinin geri dönülmez noktalara ulaşmasının engellenmesi için hâlâ şansımız var’ dedi.

Kampanyamıza katılın, fidan bağışlayalım.
Küresel ısınma felaketine karşı toplumu harekete geçmeye davet eden Özcan, günlük alışkanlıklarınızda yapacağınız küçük değişikliklerle siz de çözümün parçası olabilirsiniz, kampanyamıza katılarak ayılarla fotoğraf çektiren herkes için bir çam fidanı bağışlıyoruz ve herkesin kampanyamıza katılarak ayılarla fotoğraf çektirmesini bekliyoruz, dedi.

Günlük alışkanlıklarınızı değiştirin, çözümün parçası olun.
Etkinliğe katılanlara, Küresel ısınma felaketine karşı bireysel olarak çözümün bir parçası olabilmek için neler yapabileceklerine dair “Yeniden kullanılabilecek bez torba, cam kavanoz gibi ambalajlarda satılan ürünleri tercih edin. Daha az atık üretin. Satın aldığınız gıdaların bozulmasını engelleyin. Kullan-at bardaklar yerine kupalar ve cam bardaklar kullanın. Eski nesil ampullerinizi daha az enerji tüketen ve daha uzun ömürlü yeni nesil ampulllerle değiştirin. Mevsime uygun giyinin. Üşüdüğnüzü hissettiğinizde ortamın ısısını arttırmak yerine bir kazak veya kalın bir çorap giymeyi deneyin. Bahçenize yaşadığınız yöreye özgü bitkiler dikin. Seyretmediğiniz zamananlarda televizyonu güç kaynağından kapatın. Daha küçük ambalajlı ürünleri tercih edin. Çamarşırlarınızı güneşte kurutun. Odalarınızda açık renkli ve su bazlı boyaları seçin. Güneş enerjisinden yararlanın. Ağaç dikin, geri dönüşüm yapın, denizleri temizleyin. Çevre etkinliklerine katılın, gönüllü olun… gibi başlıkların anlatıldığı 35 öneri içeren broşürler dağıtıldı.

Etkinliğe katılan izci grupları ve Gazi Üniversitesi Bisiklet Topluğu Ayılarla Fotoğraf çektirerek ülkemize 211 çam fidanı hediye ettiler.

Fotoğraflar
1 ve 2 - AB Bilgi Merkezi Direktörü Nazlan Ertan, etkinliğe katıldığı için Canpa PR Sorumlusu Melike Özcan’a teşekkür plaketi sunuyor.

3 ve 4 - Çevre Dostu Ayılarla fotoğraf çektirenler “Ayılar Haklı” dedi.

 
< Tüm Basın Bültenleri
 
 
Ayılar Haklı
 
Kuğulupark etkinliğimizden...
ODTU ilköğretim etkinliğimizden...
Tevfik Fikret Lisesi etkinliğimizden...
BM Gençlik Günü etkinliğimizden....
Bolu Koru Otel etkinliğimizden...
İstanbul 2011 Yapı Fuarı etkinliğimizden...
  Bu etkinlik Canpa İzolasyon tarafından gerçekleştirilmektedir. Sitedeki tüm fotoğrafların yayın hakkı Canpa Ltd.Şti ye aittir.
Copyright © 2009
canpa.com.tr