Anasayfa Biz Kimiz? Haberler Basın Bülteni Yorum Yaz Fotoğraflar Pratik Bilgiler İletişim
 FOTOĞRAF ÜCRETSİZ, ÇAM
 FİDANI HEDİYE!
KÜRESEL ISINMAYA KARŞI!
Küresel ısınmaya karşı "Ayılar Haklı" kampanyamız sürüyor. Ayılar 27 Nisan-01 Mayıs 2011 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi EKODÜNYA FUARI'nda olacak. Siz de ayılarla fotoğraf çektirin, çam fidanı hediyenizi alın.
AYILAR OKULUNUZA GELSİN
Sizde Ayıları okulunuza davet ederek çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.
Davet için Tıklayınız
 
 
BASIN BÜLTENİ
 
Bolu basın bülteni
07.03.2008
 
 

Küresel Isınma Felaketine karşı “AYILAR HAKLI” kampanyası başladı.

 

Bir taraftan sıcak geçen kış ayları, kuraklık, susuzluk... Diğer taraftan sel felaketleri, buzulların erimesi, çölleşme haberleri “Küresel Isınma Felaketi’ni” bir şirketin daha gündemine yerleştirdi. Canpa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Bolu Koru Otel’de start aldı.

Kampanyanın startını veren Canpa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özcan yaptığı konuşmada “Ayılar Haklı” projesinin öyküsünü şöyle anlattı. “Ortak mail grubumuzda Canpalıların en fazla paylaştıkları konuların başında “Küresel Isınma” geliyordu. Bu nedenle geçen yıl “Küresel Isınma Felaketine Karşı bir Sosyal Sorumluluk Kampanyası” geliştirme kararı alarak iletişim grubumuzu proje geliştirmeleri için görevlendirdik. İletişim grubumuz bize iki proje hazırladı. Bu projelerin ilki Canpa’nın simgesi olan “Canpa Adam” ünlü karikatürist Özcan Çalışkan tarafından çizilecek olan bant karikatürlerle küresel ısınmaya karşı mesajlar verecekti, ilk taslaklar hazırlanmış, çok da güzel bir çalışma olmuştu. Fakat biz iletişimin, bilinçlendirmenin yanı sıra insanları da kampanyanın bir parçası haline getiren ikinci projeyi seçtik.

“Buzullar yoksa, Dünyamız da yok.”

Bölgesel Çevre Merkezi (REC)’in araştırmalarından yararlanarak bir manifesto oluşturduk ve “küresel iklim değişikliklerinin geri dönülmez noktalara ulaşmasının engellenemesi için hâlâ şansımız olduğunu, Canpa olarak çözümün bir parçası olmak üzere adımlar atacağımızı duyurduk.

Günlük alışkanlıklarımızda yapacağımız küçük değişikliklerin dünyamız için nasıl katkılar sağlıyacağı konusundaki önerileri 35 başlık altında topladık ve bunları bir broşür haline getirdik. Etiketler hazırladık, rozetler yaptırdık. Şimdi sosyal sorumluluk projemizi toplumla paylaşıyoruz.

“Fotoğraf ücretsiz, Çam Fidanı Hediye”

Buzul üzerinde bir kutup ayısı fotoğrafının bulunduğu bir fuar standı yaptırdık. Ayı kostümlü iki manken Kutup Ayımız var. İnsanlar “Ayılar Haklı” yazan fonun önünde ayılarla fotoğraf çektiriyorlar. Ayılı fotoğrafları şu an yayında bulunan www.ayilarhakli.com sitesine yüklüyoruz. Ayılarla çektirdiği fotoğrafı siteden indiren herkes için bir çam fidanı bağışlıyor ve bağış sertifikasını adresine gönderiyoruz. Etkinliğimiz Bolu’da başladı, Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye’de devam edecek.

“Ayılar Davet bekliyor”

Bir program dahilinde okullarda, üniversitelerde, büyük kurumlarda ve alış veriş merkezlerinde stand kuracağız. Etkinliklere, festivallere, sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerine katılacağız. Daha çok çam fidanı hediye etmek için tüm davetleri değerlendireceğiz ve çağrıldığımız her yere gideceğiz. Daha çok katılım sağlamak için ayıların nerede olduğunu basın bültenleriyle duyuracağız ve ayilarhakli.com’da programı yayınlıyacağız. Siz de standımıza uğrayın, ayılarla fotoğraf çektirin ve fotoğraflarınızı indirerek çam fidanı hediyenizi alın ve en kısa zamanda ülkemize bir orman hediye edelim.”


 
< Tüm Basın Bültenleri
 
 
Ayılar Haklı
 
Kuğulupark etkinliğimizden...
ODTU ilköğretim etkinliğimizden...
Tevfik Fikret Lisesi etkinliğimizden...
BM Gençlik Günü etkinliğimizden....
Bolu Koru Otel etkinliğimizden...
İstanbul 2011 Yapı Fuarı etkinliğimizden...
  Bu etkinlik Canpa İzolasyon tarafından gerçekleştirilmektedir. Sitedeki tüm fotoğrafların yayın hakkı Canpa Ltd.Şti ye aittir.
Copyright © 2009
canpa.com.tr