Anasayfa Biz Kimiz? Haberler Basın Bülteni Yorum Yaz Fotoğraflar Pratik Bilgiler İletişim
 FOTOĞRAF ÜCRETSİZ, ÇAM
 FİDANI HEDİYE!
KÜRESEL ISINMAYA KARŞI!
Küresel ısınmaya karşı "Ayılar Haklı" kampanyamız sürüyor. Ayılar 27 Nisan-01 Mayıs 2011 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi EKODÜNYA FUARI'nda olacak. Siz de ayılarla fotoğraf çektirin, çam fidanı hediyenizi alın.
AYILAR OKULUNUZA GELSİN
Sizde Ayıları okulunuza davet ederek çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.
Davet için Tıklayınız
 
 
BASIN BÜLTENİ
 
Dadyan İlköğretim Okulu bülteni
19.11.2008
 
 

Dadyan İlköğretim Okulu öğrencileri  “Ayılar Haklı” dedi.
Etkinliğe oyuncak ayılarıyla gelen öğrenciler etkinliğe renk kattı

 

Etkinlik sunuş konuşmasında Canpa Halkla İlişkiler Sorumlusu Melike Özcan, son yüz yılda bir trilyon varil petrol tüketildiğini, orman varlıklarının %15 azaldığına dikkat çekerek, tehlikenin büyüklüğüne işaret etti. “1970’ten bu yana eriyerek yok olan kutuplardaki buzul alanı Türkiye yüzölçümünün iki katına eşit ama küresel iklim değişikliğinin geri dönülmez noktalara ulaşmasının engellenmesi için hâlâ şansımız var” dedi.

Kampanyamıza katılın, fidan bağışlayalım. 
Küresel ısınma felaketine karşı toplumu harekete geçmeye davet eden Özcan, “Günlük alışkanlıklarınızda yapacağınız küçük değişikliklerle siz de çözümün parçası olabilirsiniz, kampanyamıza katılarak ayılarla fotoğraf çektiren herkes için bir çam fidanı bağışlıyoruz ve herkesin kampanyamıza katılarak ayılarla fotoğraf çektirmesini bekliyoruz.” dedi.

Günlük alışkanlıklarınızı değiştirin, çözümün parçası olun.
Etkinliğe katılanlara, Küresel ısınma felaketine karşı bireysel olarak çözümün bir parçası olabilmek için neler yapabileceklerine dair “Yeniden kullanılabilecek bez torba, cam kavanoz gibi ambalajlarda satılan ürünleri tercih edin. Daha az atık üretin. Satın aldığınız gıdaların bozulmasını engelleyin. Kullan-at bardaklar yerine kupalar ve cam bardaklar kullanın. Eski nesil ampullerinizi daha az enerji tüketen ve daha uzun ömürlü yeni nesil ampulllerle değiştirin. Mevsime uygun giyinin. Üşüdüğünüzü hissettiğinizde ortamın ısısını arttırmak yerine bir kazak veya kalın bir çorap giymeyi deneyin. Bahçenize, yaşadığınız yöreye özgü bitkiler dikin. Seyretmediğiniz zamananlarda televizyonu güç kaynağından kapatın. Daha küçük ambalajlı ürünleri tercih edin. Çamarşırlarınızı güneşte kurutun. Odalarınızda açık renkli ve su bazlı boyaları seçin. Güneş enerjisinden yararlanın. Ağaç dikin, geri dönüşüm yapın, denizleri temizleyin. Çevre etkinliklerine katılın, gönüllü olun…” gibi başlıkların anlatıldığı 35 öneri içeren broşürler dağıtıldı.

Ayılar Haklı devam ediyor.
20 Kasım 2008 Perşembe Saat: 10.00 -16.00 arası
Beylerbeyi SEV İköğretim Okulu’ndayız.
Burhaniye Mah. Resmi Efendi Sokak No:4
Beylerbeyi ‹stanbul Tel: 0216 422 59 82

21 Kasım 2008 Cuma Saat: 10.00 - 15.00 arası  
Yeni Nesil 2000 ‹lköğretim Okulu’ndayız.
Nispetiye Albay Nail Dönerli Sokak No:3-5
Etiler ‹stanbul Tel: 0212 263 78 46

 
< Tüm Basın Bültenleri
 
 
Ayılar Haklı
 
Kuğulupark etkinliğimizden...
ODTU ilköğretim etkinliğimizden...
Tevfik Fikret Lisesi etkinliğimizden...
BM Gençlik Günü etkinliğimizden....
Bolu Koru Otel etkinliğimizden...
İstanbul 2011 Yapı Fuarı etkinliğimizden...
  Bu etkinlik Canpa İzolasyon tarafından gerçekleştirilmektedir. Sitedeki tüm fotoğrafların yayın hakkı Canpa Ltd.Şti ye aittir.
Copyright © 2009
canpa.com.tr