Anasayfa Biz Kimiz? Haberler Basın Bülteni Yorum Yaz Fotoğraflar Pratik Bilgiler İletişim
 FOTOĞRAF ÜCRETSİZ, ÇAM
 FİDANI HEDİYE!
KÜRESEL ISINMAYA KARŞI!
Küresel ısınmaya karşı "Ayılar Haklı" kampanyamız sürüyor. Ayılar 27 Nisan-01 Mayıs 2011 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi EKODÜNYA FUARI'nda olacak. Siz de ayılarla fotoğraf çektirin, çam fidanı hediyenizi alın.
AYILAR OKULUNUZA GELSİN
Sizde Ayıları okulunuza davet ederek çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.
Davet için Tıklayınız
 
 
BASIN BÜLTENİ
 
ODTÜ
23.06.2008
 
 

Ayılar Haklı

 

300 İnşaat Mühendisi öğrencisi “Küresel Isınmaya” dikkat çekti.

20-23 Haziran 2008 tarihleri arasında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen İnşaat Mühendisliği Öğrencileri Buluşması (TİMOB’08) etkinliğinde inşaat sektörünün duayenleriyle buluşan 300 inşaat mühendisliği öğrencisi kutup ayılarıyla fotoğraf çektirerek “Küresel Isınmaya” karşı “ayılar haklı” dedi.

Bilim insanları yıllardır uyarıyor. “Son yüz yılda, bir trilyon varil petrol tüketildi, orman varlıkları %15'e azaldı. 1970 yılından bu yana eriyerek yok olan buzun alanı, Türkiye yüzölçümünün iki katına eşit. Buzulların erimesi nedeniyle yükselen deniz seviyesi yaşamı tehdit etmeye başladı. İkimler değişiyor, tarihin en büyük sel felaketleri ve çölleşme aynı zamanda yaşanıyor”. “Uyarıları dikkate almalı, çözümün bir parçası olmalıyız.” diyen kutup ayıları orman varlıklarımıza katkıda bulunmak amacıyla, fotoğraf çektirenlere çam fidanı hediye etti.

Canpa’nın Sosyal Sorumluluk Kampanyası “Ayılar Haklı” da dağıtılan broşürde “ Daha az çöp üretin” , “Geri dönüşümlü ve küçük ambalajlı ürünleri seçin”, “Ellerinizi sabunlarken suların akıp gitmesine seyirci kalmıyın”,“Bez torba, cam kavanoz tercih edin”, “Çamaşırlarınızı güneşte kurutun”, “Ağaç dikin, denizleri temizleyin, çevre hareketlerine katılın. Gönüllü olun” gibi, küresel ısınmaya karşı kişisel olarak neler yapabileceğimizi anlatan öneriler 32 başlık altında anlatılıyor.
.....

Saygılarımızla,
Necdet Kara
İletişim Direktörü
23 Haziran 2008

Fotoğraf 1: Türk Müteahhitleri Birliği Başkanı Erdal Eren Çam Fidan Sertifikasını alıyor.
Diğer Fotoğraflar İnşaat Mühendisleri Öğrencileri “Ayılar Haklı” dedi.


 
< Tüm Basın Bültenleri
 
 
Ayılar Haklı
 
Kuğulupark etkinliğimizden...
ODTU ilköğretim etkinliğimizden...
Tevfik Fikret Lisesi etkinliğimizden...
BM Gençlik Günü etkinliğimizden....
Bolu Koru Otel etkinliğimizden...
İstanbul 2011 Yapı Fuarı etkinliğimizden...
  Bu etkinlik Canpa İzolasyon tarafından gerçekleştirilmektedir. Sitedeki tüm fotoğrafların yayın hakkı Canpa Ltd.Şti ye aittir.
Copyright © 2009
canpa.com.tr