Anasayfa Biz Kimiz? Haberler Basın Bülteni Yorum Yaz Fotoğraflar Pratik Bilgiler İletişim
 FOTOĞRAF ÜCRETSİZ, ÇAM
 FİDANI HEDİYE!
KÜRESEL ISINMAYA KARŞI!
Küresel ısınmaya karşı "Ayılar Haklı" kampanyamız sürüyor. Ayılar 27 Nisan-01 Mayıs 2011 tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi EKODÜNYA FUARI'nda olacak. Siz de ayılarla fotoğraf çektirin, çam fidanı hediyenizi alın.
AYILAR OKULUNUZA GELSİN
Sizde Ayıları okulunuza davet ederek çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.
Davet için Tıklayınız
 
 
BASIN BÜLTENİ
 
TÜYAP Basın Bülteni
08.05.2009
 

“AYILAR TÜYAP YAPI FUARINDA”
“Ayılar Haklı” Kampanyası TÜYAP Yapı Fuarında devam ediyor. 7 Mayıs Perşembe günü 10 nolu salonda başlayan kampanya 8, 9 ve 10 Mayıs günleri de devam edecek.

 

Bir yıldan bu yana devam eden sosyal sorumluluk kampanyası “Ayılar Haklı” hakkında açıklamalarda bulanan Canpa Halkla İlişkiler Sorumlusu Melike Özcan, bugüne kadar üniversiteler, sivil toplum etkinlikleri ve okullarda on iki kez tekrarlanan kampanyada 7300 kişiye ulaştıklarını ve 6348 çam fidanı sertifikası hediye ettiklerini söyledi.

Küresel Isınmanın sonuçları günlük hayatımızda...
Açıklamasına, niçin böyle bir kampanya yaptıklarını anlatarak devam eden Özcan, “25 yaşında genç bir şirketiz. İşimizi ve müşterilerimizi çok seviyoruz. Güzel bir dünyaya, güzel anılar, güzel eserler bırakmak istiyoruz. Son yıllarda “Susuzluk, çölleşme, sel felaketleri, kaybolan arı kolonileri, kış uykusuna yatamayan ayılar” haberleriyle daha sık karşılaşmaya başladık. Bu hızla tüketmeye devam edersek, dünyamızın 40-50 yıllık ömrü kaldığı söyleniyor. Araştırdığımızda, durumun düşündüğümüzden de vahim olduğunu gördük ve çözümün parçası olmak için bir kampanya düzenmeye karar verdik. Kampanyamızın adı “AYILAR HAKLI”. Bu kampanya ile hem küresel ısınma felaketine karşı bilinç geliştirmek hem de kampanyaya katılanlara çam fidanı hediye ederek çözümün parçası olmak istiyoruz”dedi.

Buzullar Yoksa, Dünyamız da Yok!
Kampanyanın nasıl uygulandığını anlatan Özcan “Buzul üstünde bir kutup ayısı fotoğrafının bulunduğu bir stand ve iki tane kutup ayısı kostümü yaptırdık. Etkinliklerimize katılanlar bu stand önünde ayı kostümlü mankenlerle fotoğraf çektiriyorlar, bu fotoğrafları ayilarhakli.com sitesine yüklüyoruz. Fotoğraflarını bu siteden indiren herkes için ismine yazılı bir adet çam fidanı bağış sertifıkası gönderiyoruz. Bu etkinlik sırasında “Buzulllar Yoksa, Dünyamız da Yok” yazan buton rozetler ve ‘Günlük alışkanlıklarınızda yapacağınız küçük değişikliklerle siz de çözümün bir parçası olabilirsiniz’, broşürleri dağıtıyoruz” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

Ayılar Haklı kampanyamız, farklı eylemlerle de devam edecek.
“Kampanyanın süresini beş yıl olarak düşünüyorduk, fakat kampanya başladıktan sonra, şirket kültürünün bir parçası olarak yaratıcı eylemlerle devam etmesi gerektiğine karar verdik. İlerleyen zamanlarda şirket çalışanlarıyla birlikte daha farklı eylemler de yapacağız. Kampanyamız bugüne kadar İstanbul, Ankara ve Bolu olmak üzere üç ilde, on iki kez uygulandı. 7300 kişiye ulaştık ve 6348 adet çam fidanı bağışladık. Kampanyamızı şubelerimizin ve temsilcilerimizin olduğu illerden başlamak üzere Türkiye’nin her yerinde uygulamak istiyoruz. İzmir Ege Üniversitesinden, Elazığ Fırat Üniversitesinden, Samsun’dan, Antalya’dan, İstanbul ve Ankara’daki çok sayıda okuldan davet aldık. Bir program dahilinde her yere ulaşmaya çalışacağız.

Ayılarla fotoğraf çektirin, çam fidanı hediyenizi alın.
Üç gün daha (8, 9 ve 10 Mayıs tarihlerinde) devam edecek olan Tüyap Yapı Fuarı 10 nolu salonda “Ayılar Haklı” standına herkesi bekliyoruz. Siz de “Buzullar Yoksa, Dünyamızda Yok” diyerek “Ayılarla” fotoğraf çektirin ve çam fidanı hediyenizi alın” dedi.

Fuarı her gün saat 11.00 ve 19.30 arasında gezebilirsiniz.

Manifestomuz
“Milyonlarca yıllık doğal süreçlerle oluşan karbon varlıklarımızı sorumsuzca harcıyoruz.

Son yüz yılda bir trilyon varil petrol tüketildi, orman varlıkları %15 azaldı.
Fosil yakıtların tüketilmesi ve orman alanlarının yok edilmesi sonucunda dünyamızın karbon battaniyesi kalınlaştı, ateşi yükseldi.

Son 200 yıldaki en sıcak 10 yıl, son 20 yılda yaşandı. 1970’ten bu yana eriyerek yok olan kutuplardaki buzul alanı, Türkiye yüzölçümünün iki katına eşit.
Buzulların erimesi nedeniyle yükselen deniz seviyesi şimdiden yaşam alanlarını tehdit etmeye başladı. İklimler değişiyor, tarihin en büyük sel felaketleri, kuraklıklar ve çölleşme aynı zamanda yaşanıyor.”
Küresel iklim değişikliğinin geri dönülmez noktalara ulaşmasının engellenebilmesi için hala şansımız var.

Canpa İzolasyon; ortak gündemimiz, küresel ısınma felaketine karşı “AYILAR HAKLI” kampanyası geliştiriyor ve çözümün parçası olmak üzere bir adım atıyoruz.

Foto1. Canpa Halkla İlişkiler Sorumlusu Melike Özcan açıklama yapıyor.
Diğer fotoğraflar: 7 Mayıs Perşembe günü Tüyap Yapı Fuarında “ayılar haklı” standını ziyaret edenler...


 
 
< Tüm Basın Bültenleri
 
 
Ayılar Haklı
 
Kuğulupark etkinliğimizden...
ODTU ilköğretim etkinliğimizden...
Tevfik Fikret Lisesi etkinliğimizden...
BM Gençlik Günü etkinliğimizden....
Bolu Koru Otel etkinliğimizden...
İstanbul 2011 Yapı Fuarı etkinliğimizden...
  Bu etkinlik Canpa İzolasyon tarafından gerçekleştirilmektedir. Sitedeki tüm fotoğrafların yayın hakkı Canpa Ltd.Şti ye aittir.
Copyright © 2009
canpa.com.tr